Tour du Lac / 16 KM


53 accounted participants




General classification


Date of the race : 21/07/2019
Departure at : 09:00

Class. Participant Bib Clt / Cat Clt / Sex Average Club Time
Class. Participant Bib Clt / Cat Clt / Sex Average Club Time
1Luc MESLIER2501 SE M1 M10.07ASPVA1:35:20
2Christophe CICERO2301 V1 M2 M9.811:37:49
3Luc CAFFIER2271 V2 M3 M9.29S/L RCN THOUARE-MAUVES1:43:19
4Merri MOSSERON2522 V1 M4 M9.061:45:56
5Dimitri JUVET2453 V1 M5 M8.961:47:08
6Didier RENARD2624 V1 M6 M8.921:47:40
7Alexandre SIGAUD2691 JU M7 M8.88USCB1:48:05
8Anthony CUCCHI2682 SE M8 M8.611:51:31
9Jean Mathieu CUYALA2702 V2 M9 M8.561:52:10
10Alexis GRIMALDI2435 V1 M10 M8.421:54:02
11Mickael COMPAS2323 SE M11 M8.42AS PORTO VECCHIO ATHLÉTISME1:54:02
12Noel CALZI2284 SE M12 M8.38A TUDDINCA TRAIL1:54:31
13Adrien PELLETIER2585 SE M13 M8.34AS PORTO VECCHIO ATHLÉTISME1:55:03
14Eric CICERO2316 SE M14 M8.291:55:45
15Vincent NEVOUX2556 V1 M15 M8.25VIR KING RAID1:56:26
16Pierre Emmanuel FORGEARD2387 V1 M16 M8.19EHA US PULVERSHEIM1:57:12
17Marie Anne CHEVALLY2291 V1 F1 F8.131:58:03
18Samir BOUKATTAN2737 SE M17 M8.05AS PORTO VECCHIO ATHLÉTISME1:59:12
19Yvan THEVENET2668 V1 M18 M7.97VAL D?EUROPE ATHLéTISME2:00:28
20Olivier GUEPE2448 SE M19 M7.54USCN2:07:20
21Gwenael WEBER2719 V1 M20 M7.51ACGN2:07:50
22Marc MAUNY27410 V1 M21 M7.472:08:26
23Albane DUPONT BARDINET2362 V1 F2 F7.432:09:08
24Lucas GONTARD27211 V1 M22 M7.29ST GREGOIRE TRIATHLON2:11:38
25Tony LAURENTI2759 SE M23 M7.282:11:55
26Sebastien GIRARD24112 V1 M24 M7.262:12:09
27David RICARDO26313 V1 M25 M7.232:12:51
28Thibaut RAYMOND25910 SE M26 M7.222:12:56
29Didier MEYNAUD MINICONI25111 SE M27 M7.142:14:24
30Virginie SAEZ2771 V2 F3 F7.08SMA2:15:38
31Bertrand GONCALVES24214 V1 M28 M7AS PORTO VECCHIO ATHLÉTISME2:17:04
32Cecile DA ROCHA2343 V1 F4 F6.962:17:58
33Jean Marie LARUE24615 V1 M29 M6.89TRIATHLON CLUB TORCY2:19:19
34Stephan NOEL25716 V1 M30 M6.872:19:42
35Samuel DOBICHE27617 V1 M31 M6.822:20:51
36Anthony BOUSSON22618 V1 M32 M6.77USC NOUVION SUR MEUSE2:21:43
37Vincent SEGONY26419 V1 M33 M6.772:21:52
38Lydie TANCHON2654 V1 F5 F6.762:21:58
39Jérôme MARTIN24820 V1 M34 M6.62SAPASSENVTTELECTRIK2:25:07
40Anne NOEL2562 V2 F6 F6.612:25:11
41Nelly GANIER2405 V1 F7 F6.62:25:25
42Dominique DUPUIS23721 V1 M35 M6.532:26:58
43Stéphanie DELOUSTAL2356 V1 F8 F6.42AS PORTO VECCHIO ATHLETISME2:29:26
44Beatrice GALLET2673 V2 F9 F6.33CLUB TRAILEURS EXTREME SUD2:31:44
45Sylvain REMORINI26022 V1 M36 M6.332:31:46
46Christophe MENARD24923 V1 M37 M6.29CO-KM 42 ST JUST LE MARTEL2:32:43
47Charlene REMY2611 SE F10 F6.242:33:49
48Dominique LECA24724 V1 M38 M6.132:36:40
49Sandrine NEULET2544 V2 F11 F5.452:56:13
50Emmanuel NEULET25325 V1 M39 M5.452:56:13
51Francois Camille BERETTI2253 V2 M40 M5.41SUD CORSE TRIATHLON2:57:19
52Amandine COTTEREAU2332 SE F12 F5.293:01:24
53Olivier FRADIN23926 V1 M41 M5.083:08:59

BACK GROUP  ALL RACES