E Nivere / 21 KM 1500 D+


78 accounted participants




General classification


Date of the race : 28/04/2019
Departure at : 06:30

PDF RESULTS

Class. Participant Bib Clt / Cat Clt / Sex Average Club Time
Class. Participant Bib Clt / Cat Clt / Sex Average Club Time
1Jean Francois HAUTIN3591 SE M1 M9.63RUNNING CLUB FURIANI AGLIANI2:10:51
2Loic LEONARDI3192 SE M2 M9.29AS FIGARELLA2:15:41
3Aurelien SERRA3393 SE M3 M8.9AS calaire2:21:39
4Sebastien SAULI3734 SE M4 M8.24A PETRABLINCA2:32:58
5Fabien DUVALET3131 V1 M5 M8.19LUCCIANA ATLETISMU2:33:54
6Olivier RICCINO3335 SE M6 M8.15uniti island2:34:40
7Barthélémy PONCHON3266 SE M7 M8.122:35:16
8Antoine LAINÉ3357 SE M8 M8.062:36:19
9Philippe MAROSELLI3388 SE M9 M7.9casinca trail2:39:35
10Antoine Jean SANTINI3271 V2 M10 M7.87AC CORTE2:40:02
11Jean Thomas CHIARI3649 SE M11 M7.852:40:30
12Gilles CAVENT DE LA TOUR3712 V2 M12 M7.85ghjuventu alisgianinca2:40:31
13Pierre MOSCONI37210 SE M13 M7.82RUNNING CLUB FURIANI AGLIANI2:41:09
14Greg SUBISSI33011 SE M14 M7.752:42:29
15Stephane MOULE3692 V1 M15 M7.74RUNNING CLUB FURIANI AGLIANI2:42:45
16Pierre MAGUY3603 V1 M16 M7.55LUCCIANA ATLETISMU2:46:55
17Julien LECA31812 SE M17 M7.53A SANTAMARIACCIA2:47:25
18Alexis GENIN3434 V1 M18 M7.44CAB2:49:18
19Etienne CASANOVA3083 V2 M19 M7.392:50:25
20Geremy DEGRAVE35113 SE M20 M7.37k raid ardennes2:50:59
21Joseph GAMBINI3494 V2 M21 M7.28AC CORTE2:53:05
22Pierre BYRDE3065 V2 M22 M7.27RESTONICA TRAIL2:53:16
23Johan PIERCECCHI3485 V1 M23 M7.26AC CORTE2:53:35
24Julien CATANI37714 SE M24 M7.18A SANTAMARIACCIA2:55:29
25Magali GRAZZINI3341 SE F1 F7.02AC CAPU BIANCU2:59:32
26Jean Louis BENEDETTI3026 V2 M25 M7.02SPORTS NATURE AUDDANINCA2:59:36
27Jean Christophe PANISSE35215 SE M26 M6.95RUNNING CLUB FURIANI AGLIANI3:01:20
28Charles FILIPPINI3426 V1 M27 M6.94natura GYM3:01:40
29Cedric BERNINI36616 SE M28 M6.93:02:30
30Alexandre MONDOLONI32117 SE M29 M6.9SPORTS NATURE AUDDANINCA3:02:31
31Baptiste EIGLER38118 SE M30 M6.93:02:41
32Stephanie PIERCECCHI3471 V1 F2 F6.89AC CORTE3:02:49
33Dominique CASSANDRI3417 V1 M31 M6.88team EFL3:03:14
34David MOUYSSET3328 V1 M32 M6.883:03:15
35David DELPORTE3799 V1 M33 M6.853:04:00
36Guy BERNARDINI30419 SE M34 M6.77A SANTAMARIACCIA3:06:03
37Ronan CHIARI31020 SE M35 M6.77A SANTAMARIACCIA3:06:04
38Philippe FERRI31421 SE M36 M6.68A SQUADRA TREMENDA DI U MACCHIONE3:08:45
39Jean Pierre MARCHETTI3637 V2 M37 M6.64ASSOCIU SPURTIVU A PAOLINA3:09:52
40Barbara VALERY3622 V1 F3 F6.633:10:02
41Cedric MARCIANO34610 V1 M38 M6.633:10:03
42Jean Francois ROSSI35311 V1 M39 M6.573:11:52
43Charles CONSO37012 V1 M40 M6.513:13:29
44Gregory CARTA30722 SE M41 M6.513:13:29
45Jean Francois PACELLI33123 SE M42 M6.493:14:12
46Antoine CAZZONE35513 V1 M43 M6.473:14:39
47Francois BETTINI35424 SE M44 M6.473:14:40
48Alexandre RENAUD35025 SE M45 M6.393:17:07
49Christophe BERNARDINI30314 V1 M46 M6.35AC CAPU BIANCU3:18:19
50Jean Pierre SCANU3288 V2 M47 M6.16CORSICA SPORT MEZZAVIA3:24:28
51Loic PAVETTO3239 V2 M48 M6.163:24:34
52Derek COLLIN36126 SE M49 M6.15LUCCIANA ATLETISMU3:24:43
53Ange Francois PAVERANI37815 V1 M50 M6.113:26:15
54Jean Phillipe MICAELLI34027 SE M51 M6.11ghisoni-oriente3:26:16
55Daria BEANI3012 SE F4 F6.033:28:57
56Charlotte QUIBLIER3363 SE F5 F6.033:29:06
57Pascal LEONARDI35710 V2 M52 M6.01AS FIGARELLA3:29:41
58Isabelle CERVETTI3094 SE F6 F5.98A FURMICULA3:30:32
59Benjamin QUILLEVERE35828 SE M53 M5.92RUNNING CLUB FURIANI AGLIANI3:32:58
60Jean Louis PIERAGGI32411 V2 M54 M5.9SUD CORSE TRIATHLON3:33:28
61Sylvain FURT31529 SE M55 M5.813:36:55
62Bénédicte DUPRAT3123 V1 F7 F5.81BASTIA RUNNING TRAIL3:37:03
63Alberto LORENZANI3801 V3 M56 M5.79ASSOCIU MUNTAGNOLU DI U FIUMORBU3:37:29
64Thierry LEONARDI35612 V2 M57 M5.73AS FIGARELLA3:39:43
65Stephanie SAMPER3654 V1 F8 F5.71AC CORTE3:40:35
66Isabelle HANOT3175 V1 F9 F5.65CAA3:42:55
67Alain SANTINI34416 V1 M58 M5.643:43:14
68Olivier AURIAC30017 V1 M59 M5.633:43:54
69Jacques BOURDILLAT30530 SE M60 M5.633:43:55
70Emmanuel TRAINA3372 V3 M61 M5.62LUCCIANA ATLETISMU3:44:05
71Restitude K PINELLI3761 CA F10 F5.53team EFL i filanci3:47:47
72Fred GRAZIANI31618 V1 M62 M5.29AC CAPU BIANCU3:58:04
73Emmanuel MANDANO38213 V2 M63 M5.293:58:05
74Antoine BEUNAICHE37531 SE M64 M5.024:11:12
75Bernard MARTINETTI3203 V3 M65 M5CAB4:12:11
76Christophe DELBREIL31114 V2 M66 M54:12:12
77Sandrine PIETRINI3681 V2 F11 F4.9CAA4:17:10
9998Gilbert FERRANDI345ABANDONABANDONABANDONski club ascuABANDON

BACK GROUP  ALL RACES