Raid 33 VCCC


69 accounted participants




General classification


Date of the race : 07/04/2019
Departure at : 09:30

PDF RESULTS

Under proof N° 1


Class.ParticipantBibClubTime
Class.ParticipantBibClubTime
1François Marie OLIVIERI122VELO CLUB CENTRE CORSE12:00:592:00:59
2Roger MIPATRINI12012:11:222:11:22
3Remi SAVEY12912:20:102:20:10
4Didier BRENEUR10512:28:062:28:06
5Julien HERRERO11212:28:072:28:07
6Florian LEFF11412:29:132:29:13
7Joe NASSER12113:04:303:04:30

Under proof N° 2


Class.ParticipantBibClubTime
Class.ParticipantBibClubTime
1Cyrille VINCENTI13012:02:492:02:49
2Paul Mathieu GRAZIANI162VELO CLUB CENTRE CORSE12:20:092:20:09
3Thierry MINICUCCI119AC CORTE12:22:112:22:11
4Pascal BARTOLI131CLUB ALPANA22:24:452:24:45
5Thierry BASTIERA10212:26:192:26:19
6Alexandre PEREZ12312:28:562:28:56
7Pierre NATALI161TENDA VTT NATURA12:30:002:30:00
8Jean Etienne MEMMI116VELO CLUB CENTRE CORSE12:31:522:31:52
9Antoine BARTOLI101CLUB ALPANA12:43:312:43:31
10Frederic PRAT126INSULABIKE12:45:322:45:32
11Jeanfran SANGUINETTI12812:47:292:47:29
12Paul PIRIS125SUD CORSE TRIATHLON12:47:302:47:30
13Tony BURGUINE10612:51:582:51:58
14Antoine PIERI124VELO CLUB CENTRE CORSE12:51:582:51:58
15Philippe BIANCARDINI104INSULABIKE12:59:142:59:14
16Thomas LIGNEE133CLUB ALPANA23:00:483:00:48
17Nicolas MIASKIEWICZ118TCGB13:05:303:05:30
18Romain MESSAGER117VCO13:09:083:09:08
19Michel CANTARELLI108AC CORTE13:10:533:10:53
20Flaviu FILIDORI111BMX TECH CORSICA13:22:093:22:09
21Yann LE MINIER11313:22:363:22:36
22Steve ENGINGER110INSULABIKE13:27:263:27:26
23Benoit DYCKE109SUD CORSE TRIATHLON13:34:073:34:07
24Nathalie RANCOULE12714:12:234:12:23

Under proof N° 3


Class.ParticipantBibClubTime
Class.ParticipantBibClubTime

Under proof N° 4


Class.ParticipantBibClubTime
Class.ParticipantBibClubTime

Under proof N° 5


Class.ParticipantBibClubTime
Class.ParticipantBibClubTime
1Baptiste BOISSIER136CCCV10:03:180:03:18
2Antoine BREYTON CLAVESANI137TENDA VTT NATURA10:03:350:03:35
3Liam MEQUIGNON140CCCV10:04:030:04:03
4Paul NATALI141TENDA VTT NATURA10:04:090:04:09
5Léa LAMBERT139CTCA10:04:110:04:11
6Antoine BATTAGLIA172TENDA VTT NATURA10:04:330:04:33
7Noa AGOSTINI16910:04:470:04:47
8Marc Antoine OTTOBRINI16510:05:170:05:17
9Battistu GILLOT ANDREANI138TENDA VTT NATURA10:05:290:05:29
10Mathieu STRABONI17310:05:550:05:55
11Marcu Maria CAMPOCASSO171TENDA VTT NATURA10:05:580:05:58
12Maria Santa CARTA16610:06:020:06:02
13Sarah BERNAIS16810:06:200:06:20
14Raffael AGOSTINI17010:06:340:06:34
15Maeva TROJANI16710:06:410:06:41
16Saveria VENTURI18010:07:420:07:42
17Clara ALEXANDRE17410:07:480:07:48
18Pierre Antoine NANNUCCI17710:08:160:08:16
19Lylly BERERAGGI17510:08:170:08:17

Under proof N° 6


Class.ParticipantBibClubTime
Class.ParticipantBibClubTime
1Raphael CARDI143TENDA VTT NATURA20:08:380:17:52
2Lalo VADELLA SAEZ150TENDA VTT NATURA20:09:390:19:48
3Ylies RACHIDI147TENDA VTT NATURA20:10:160:20:49
4Mahé LE SCAVAREC145TENDA VTT NATURA20:10:000:21:23
5Florian SAVIGNONI148CCCV20:10:330:21:37
6Mathias TEJERO LECCIA149TENDA VTT NATURA20:10:200:22:49
7Paul Marie FIOCONI17820:12:060:24:37
8James BIRD142TENDA VTT NATURA20:13:240:27:17
9Marie Angèle NERI146TENDA VTT NATURA20:13:210:32:48

ALL RACES